WARSZTATY KONSTRUOWANIA I PROGRAMOWANIA ROBOTÓW LEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 6-16 LAT

Strefa WEDO  - Mały Robotyk

  • zajęcie semestralne, odbywające się raz w tygodniu, trwające 90 minut
  • zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat
  • praca w grupach maksymalnie 8 - osobowych
  • na każdych zajęciach budowany jest inny robot

Cykl spotkań, na których dzieci dowiedzą jak układać i programować klocki Lego We DO. Poziom ten jest idealny dla początkujących ciekawych świata robotyki. Zajęcia zaczynamy od prostych robotów w budowie i programowaniu stopniowo przechodząc do coraz bardziej skomplikowanych zagadnień.

Forma zajęć

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych. Zespoły dwuosobowe pracują na jednym zestawie LEGO WeDo wraz z laptopem.

Program zajęć

Na każdym spotkaniu budowana jest inna prosta konstrukcja, inspirowana otaczającym światem. Podczas zajęć dzieci nie tylko uczą się podstaw robotyki i programowania, ale również poszerzają swoją wiedzę z zakresu innych dziedzin takich jak matematyka, fizyka, przyroda, technika

Przyszli inżynierowie poznają czujniki wykorzystywane w robotyce, nauczą się podstaw programowania. Dzieci oprócz konstruowania i programowania dowiedzą się również gdzie mieszkają i co jedzą krokodyle, lwy. Poznamy różne samoloty, ich budowę oraz zasadę działania.

Każde zajęcia składają się z czterech części:

  • Pierwszą częścią jest krótki, teoretyczny wstęp, często w postaci wykładu, który ma na celu wprowadzenie do budowy aktualnego robota. Dzieci wyszukują w sieci odpowiedzi na pytania prowadzącego.
  • Druga część poświęcona jest budowie robotów, na tablicy interaktywnej oraz na każdym laptopie dzieci dostają instrukcję według której kontrują roboty, maszyny czy zwierzęta, w zależności od tematu zajęć.
  • Trzecia część to programowani zbudowanych konstrukcji z wykorzystując prostego języka programowania graficznego. Zadaniem uczniów jest zaprogramowanie robota w taki sposób, aby sam za pomocą czujnika rozpoznawał ruch i odpowiednio na niego reagował.
  • W ostatniej część zajęć dzieci przeprowadzają eksperymenty, przebudowy, próby rozwiązania problemów zadanych przez prowadzącego. Organizujemy konkursy, wyścigi zbudowanych urządzeń, dzieci uczymy zdrowej rywalizacji.

Pamiętamy o dobrej zabawie!

info@robotyka3r.pl 
663-848-553
robotyka3r.nazwa.pl