WARSZTATY KONSTRUOWANIA I PROGRAMOWANIA ROBOTÓW LEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 6-16 LAT

Strefa Mindstorms - Młody konstruktor

  • zajęcie semestralne, odbywające się raz w tygodniu, trwające 90 minut
  • zajęcia dla dzieci w wieku 9-16 lat
  • praca w grupach maksymalnie 8 - osobowych
  • na każdych zajęciach budowany jest inny robot

 

Na warsztatach mali inżynierowie konstruują, budują programują i wprawiają w ruch roboty z wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms.

Zajęcia z klockami LEGO Mindstorms Education to propozycja dla bardziej zaawansowanych konstruktorów w wieku 9-16 lat.

Dzięki temu uczniowie mogą tworzyć dużo bardziej zaawansowane konstrukcje i roboty od tych które tworzyły z Lego WeDO.

Forma zajęć

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych. Zespoły dwuosobowe pracują na jednym zestawie LEGO Mindstorms wraz z laptopem. 

Program zajęć

Dla dzieci w wieku od 9 lat, które zbudowały już nie jeden model z klocków LEGO proponujemy udział w zajęciach na których budujemy roboty wykorzystując silniki oraz czujniki takie jak: czujnik dotyku, uderzenia, odległości, koloru, żyroskop. Programowanie robotów jest dużo trudniejsze niż w przypadku Lego WeDu. Wymaga większej wprawy, większej umiejętności programowania – czego postaramy się nauczyć jak najlepiej.

Scenariusz zajęć

Zajęcia zaczynamy się od omówienia modelu do zbudowania. Prezentowane jego charakterystyczne cechy i właściwości. Kolejna część zajęć poświęcona jest budowie na podstawie instrukcji wyświetlanej na ekranie komputera oraz na tablicy interaktywnej. Rozmawiamy z dziećmi o ciekawszych rozwiązaniach w projekcie. Kolejny krok to programowania zbudowanych konstrukcji. Ostatnia część zajęć to eksperymenty, przebudowy, próby rozwiązania problemów zadanych przez prowadzącego, wyścigi zbudowanych robotów, tory przeszkód – uczymy zdrowej rywalizacji.

 

Pamiętamy o dobrej zabawie !!!

info@robotyka3r.pl 
663-848-553
robotyka3r.nazwa.pl